Aktivity v Okolí
V Starej Ľubovni sa nachádza jeden z najzachovalejších hradov Slovenska – nádherný Ľubovniansky hrad. Pod hradom sa nachádza Ľubovniansky skanzen s ukážkami ľudovej architektúry Spiša a Šariša. Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí - obraz vojenského života v 16. storočí.

Len pár minút od komplexu Prestíž, v dedinke Hniezdne nájdete obdivuhodný areál Nestville Park a súčasne s ním aj expozíciu liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel – Nestville Distillery. V tejto oblasti sa nachádzal domov prvej slovenskej whisky, najstarší zachovaný liehovar na Slovensku, postavený už v polovici 18. storočia.

Skipark Vyšné Ružbachy je vzdialený opäť len pár minút autom. Ide o lyžiarske stredisko s kvalitnými zjazdovkami pre náročných, ale aj začínajúcich lyžiarov. Lyžiarska sezóna je tu dlhá a lyžiari si môžu vybrať zo 4 lyžiarskych vlekov a vychutnať si lyžovanie na dobre upravených lyžiarskych svahoch. Vyšné Ružbachy sú známe aj svojím travertínovým kráterom s termálnou liečivou vodou a celoročnou prevádzkou. V parkoch s prekrásnymi vysokými smrekmi nájdete okrem zaujímavých výtvorov prírody i množstvo sôch a kompozícií od rôznych umelcov.
Blízkosť komplexu Prestíž s Poľskom vám dáva možnosť návštevy prekrásneho mestečka Zakopane alebo si spravte výlet do neďalekého Pieninského Národného parku, po ktorom sa môžete previesť na bicykloch či plťkách alebo si pozrieť Červený Kláštor, v ktorom pôsobil lietajúci mních Cyprián. Radi vám poradíme, alebo zorganizujeme výlet pre vás.


Fotogaléria